Batman Ciğerci - Ciğer Batman

Ciğer, hepimizin olmasada da büyük bir çoğunluğumuzun severek yediği bir et ürünü olarak bilinir. Hazırlanışı, sunumu, kokusu, lezzeti çok farklı olan bir yiyecektir ciğer. Ciğer ki insanlık tarihinde ateşin bulunmasından sonra pişirilerek yenilen ilk et ürünüdür. Sahi nasıl başlamıştı ilk pişirilen ciğerin hikayesi? Uzun yıllardır bütün dünya kamuoyunu meşgul eden en önemli gündem maddelerinden biri olması modanın başkenti Paris’teki defileden sonra Victoria Secret mankenlerinin de favorisi konumuna yükseldi. Hatta doğunun yıldızı Tokyo’da deniz ürünlerine en büyük rakip olarak Japon dostlarımızın da çok ilgisini çekti. Japon dostlarımız Sumo turnuvalarını izlerken ciğer dürümlerini ellerinden düşürmez oldu. Çok büyük bir nüfusa ev sahipliği yapan Tokyo’daki ciğer talebi öyle ki Japonya’nın dış ticaret açığını hayli artıracağa benziyor. Konuyla ilgili ciğer ekonomistleri piyasadaki çeşitli spekülatif hareketlerin önümüzdeki beş yıllık dönem için bazı ülke ekonomilerinde hızlı bir büyümenin olmasını bekliyor. Ciğer ekonomistleri bu ülkelerin gelecekte dünyaya hükmedecek düzeyde gelişmesine yüksek bir ihtimalle bakıyor. Bazı ülkeler ciğerin kendi ekonomilerine girişine engel olarak çeşitli kota uygulamaları ve yaptırımlar uygulamakta. Peki ama ciğer nasıl oldu da dünya ekonomisi ve insanların sosyal yaşantılarını bu denli değiştirmişti?

batmanda ciğer

Herşey 2099 yılında insanların farklı bir damak anlayışı arayışına girmeleriyle başladı. İnsanlık turizm pazarlaması uğruna insanlara adeta zorlarcasına yedirilen yiyeceklerden bıkmıştı. İşte o sırada ünlü bir araştırma şirketine Dünya Ender Lezzetleri Keşfetme Derneği tarafından ödenen on milyon bit coin karşılığında araştırma yapması adeta milat oldu. DELK(Dünya Ender Lezzetleri Keşfetme Derneği), araştırma için fon topladığı Avrupa’da bazı ülkelerin ekonomik krize girmelerine sebep oldu ki nedeni de fonun büyüklüğü idi. Fonun Bitcoin ile oluşturulması Fransa’da Turuncu Yelekliler, Almanya’da Kırmızı Pantolonlular, İngiltere’de Kareli Etekliler, İspanya’da ise Vişne Çürüğü Eşofmanlılar eylemlerinin başlamasına sebep oldu.

Batman Ciğerci - Ciğerin Adresi Batman

Nihayetinde DELK’in yaptırmış olduğu araştırma bu eylemlerin hepsini dindirecek bir sonuca ulaşmıştı. DELK’in halen AB’ye Tam Üyelik aşamasında olan Türkiye’deki Bölge Müdürü M.J. Jonathan McMillan yetmiş iki yıl aradan sonra çözülen Suriye krizinin bölgede oluşturduğu barış ile birlikte kültür zenginleşmesinin yoğun olduğu Mardin’in Midyat ilçesine giderken içtiği 2 litre ayranın etkisiyle tuvalet ihtiyacı için yol üzerindeki küçük 1 büyük 2 tl yazan tuvalet tabelesini görünce aracı ilk göbekten 180 derece dönderdiği Batman’a gelince her şey değişti. McMillan’ın tuvalet molası için Batman’da durması dünyanın kaderini değiştirmişti. Zira tuvalet için sıraya girdiğinde insanların birbirleriyle fısıldaştıkları ve Mcmillan’ın merakını uyandıran şey “ciğer”di.

batman ciğerci

Macmillan kuyruktaki hemen herkesten tek bir kelimeyi işitiyordu “ciğer!”. Tuvaletten çıkıp ilk işi “ciğer” in ne olduğunu öğrenmeye çalışan Mcmillan hayatı boyunca hiç duymadığı bu kelimenin ne olduğunu özümsemek için Batman sokaklarını adımlamaya başladı. Yaşadığı bu olaydan 20 yıl sonra yazdığı biyografisinde “ Ciğerin ne olduğunu öğrendiğimde hayatım boyunca yaşantımı tekrar sorguladım” diye bahsedecekti McMillan. Zira Batman sokaklarını adımlarken kafasındaki tek soru şuydu “ciğer!”. Cep telefonundaki “Sağlığım” uygulaması verilerine göre 15.072 adımı yürüme ve koşma mesafesiyle katettikten sonra bir koku beyin hücrelerini yüksek bir şekilde uyarmıştı. Başını kaldırdığında kendini bir ciğerci lokantasının önünde bulan McMillan içeriye koşarcasına girdi ve mutfağa yöneldi. Batman Ciğerci

Batman Ciğerci Murad lezzetin yeridir. Lezzet arayanlar için tek adres. Batman Ciğerci Murad.

batmanda ciğer

Batman Ciğerci - Ciğer Batman

Kokunun kaynağını bulduktan sonra kamerasını çıkarıp kayda başladı ki kendisi ve dünya için önemli bir başlangıç noktası olabilecek bu anı kaydetmek istedi. Görüntüler halen National Geographic kanallarında en fazla rating oranına sahip. Ciğerin ne olduğunu Batman’da girmiş olduğu o lokantada özümseyen Mcmillan hemen ciğerin dünya mutfağında önemli bir yer alması için çalışmalara başladı. Ciğerin bu denli önemli olması ve Macmillan’ın ciğeri Batman’da keşfetmesi ilk başta coğrafi işaret alınması gibi bazı teliflere zemin hazırladı.

Batman Ciğerci - Ciğer Batman

 • batman ciğer

  Batman Ciğerci - Batman Ciğer

  Batman’ın bu tür telif haklarına sahipliği ve DELK’in araştırma için yaptığı çalışmalar arasındaki ilişki giderek büyüdü. DELK’in yaptırdığı araştırmada ciğere rakip olabilecek suşi, pizza, hamburger gibi bazı yiyecekler rağbet görmedi ve araştırma, ciğeri dünya mutfağına katkı sunabilecek ve insanlığın içinde olduğu kaosu sonlandırabilecek bir sonuca ulaştı. Öyle ki Batman’daki bir ciğer lokantası sahibi telif hakları konusunda ısrarcı olduğu için Avrupa Birliği lokanta sahibi için Batma’a heyetler göndermeye başlamıştı. Batman’daki bir lokanta sahibinin AB tarafından görüşmelerde taraf olması dünya kamuoyu tarafından yakından izleniyordu.

  Batman Ciğerci Ustası - Batman Ciğerci Murad

 • batman ciğer

  Batman ciğercisi - Batman Ciğerci adresi

  Batman ciğercisi Batman Ciğerci Murad mutlu günler diler. Has ciğerci, ciğerin ustası Ciğerci Murad. Ciğerci Murad nerede? Batman ciğerci denince aklımıza kim gelmeli? Bu soruların cevabı Batman Ciğerci Murad telefonunuzla siparişinizi evinize hemen getirmekte. Çayımızı içmeye bekleriz. Batman Ciğerci Murad.

  Batman Ciğerci Murad - Ciğerin Ustası

  • batman ciğer

   Batman Ciğer - Batman Ciğerci - Batman Ciğerci Murad

   BBC, CNN gibi yayın kuruluşları Batman’ın çeşitli noktalarında 10G yayın merkezleri kurmuştu. Bütün dünya devasa bir fonla yapılan araştırmanın Batman’da sonuç bulacağını heyecanla takip ediyordu. Öyleki Batman Kara şovalye filmi Batman’da çekildi. Üstelik popüler film karakterlerinden komiser Gordan masabaşı işlerinde ciğersiz yapamıyordu. Ciğer ve ayran Gordan karakteriyle özdeşleşmişti adeta. Ciğerin bu denli bir öneme sahip olduğunun anlaşılması üzerine Türkiye Hükümeti ve ismini vermek istemeyen lokanta sahibi AB’ye Tam Üyelik süreci için bu durumu bir koz haline getirdi.

   Lezzetin yeri Batman Ciğerci Murad

   • batman ciğer

    Batman Ciğercisi - Batman Ciğerci - Batman Ciğer

    Avrupa Birliği’nin bürokrasi karmaşası ve Dünya kamuoyunun ciğerin üretimini Batman tekelinden kurtarma çabası önümüzdeki günlerde çözüm bulacağa benzememekte. Batman’dan yapılan ciğer ihracatı ülke ekonomisinde en önemli kalemlerden biri haline gelmiş bulunmakta. Türkiye’nin geçtiğimiz çeyrekteki büyüme oranı G3 ülkeleri arasındaki sıralamada birinci sıraya yükselmesini gösteriyor.

    Ciğerin farklı tadı farklı lezzeti Batman Ciğerci Murad

    • batman ciğer

     Batman ciğerci - Batman Ciğercisi - Batman Ciğeri

     Dünyanın farklı olan bu lezzete olan talebinin çok farklı boyutlara ulaşmış durumda. ABD ve İsrail Türkiye’ye Batman Ciğer’inin korunması için Patriot hava savunma sistemi için çok cazip bir teklifte bulundu. Rusya ve Şangay Beşlisi içinse durum en az rakipleri kadar önemli. Ciğerin bu denli farklı alanlarda tartışma yaratması “Dünya Barışı” için kötü bir sonuç oluşturmaması bekleniyor.

     Batman Ciğercisi Ciğerci Murad usta

 • batman ciğer

  Batman ciğeri - Batman Ciğercisi - Batman Ciğerci Murad

  Büyük Güçler olarak nitelediğimiz o ülkeler bu konunun yakından takibi için Batman’da elçlik açmış durumda iken Türkiye’nin Dünya kamuoyundaki imajı giderek düzelmekte. Ülkelerin Ciğerci Lokanta zincirine yatırımını cazip kılmakta lakin bunlar için henüz erken. Çünkü AB-Batman arasındaki “Ciğer Görüşmeleri”nin olumlu sonuçlanmasını beklememiz gerekecek.

  Batman Ciğerci Murad usta ile lezzetli ciğer yemeye doymayacaksınız.

Batman Ciğercisi Batman Ciğerci Murad