Batman Ciğerci Hakkında

Batman ciğerci dediğim zaman aklıma gelen ilk isimdir Ciğerci Murad Usta. Güneydoğu Anadolu bölgesinin önde gelen isimlerinden bir tanesidir. Özellikle Batman ve çevresinde ciğer dediğimiz zaman ciğer konusunda bir marka olmuştur. Özellikle Ciğerci Murad Usta'nın restaurantına giderek dediklerimi daha iyi anlayabilirsiniz. Kendisi Batman ciğerini bir marka haline getirmiş ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde Batman ciğer denildiği zaman gidilecek tek adres olarak görüyorum. Biliyorsunuz ki ciğer çok bilindik bir yiyecektir. Ciğerin hem yemeği hemde ciğer şişi yapılıyor. Şimdi aklınızdan batman ciğeri hakkında şu soru geçebilir. Altı Üstü bir Ciğer ne kadar güzel olabilir ki? İşte Ciğerci Murad Usta bu tezlerin hepsini çürütmüş durumda çoğu kişiye ciğer deniline bir iğrenme gelir.

batmanda ciğer

Bende de aynısı oluyordu ta ki Batman ciğer'ini denemeden önce ona sıradan bir ciğer olarak bakmamalıyız. Bir çok bölgede hatta Türkiye'nin her yerinde ciğer yemeği ciğer şiş yapılmakta fakat Batman'daki ciğer şiş ve ciğer yemeği bir başka öncelikle bu ön yargıları yok eden bir anlayışla yola çıkan Ciğerci Murad Usta ciğer'e aslında bir hayat vermiştir. Ayrı bir ayrı bir lezzeti arı bir tadı olan Batman ciğer'i damaklarda bıraktığı tad çok farklı özellikle Batman ciğer'ini Ciğerci Murad Usta denemişseniz bilin ki çok şanslısınız. Çünkü Ciğerci Murad Usta Batman ciğer'ini öyle bir harmanlamış ki ve müşterilerine sunmuş ki giden hiç kimse pişman olmamıştır. Ciğerci Murad Usta batman ciğerini yöresel bir lezzet haline getirmiştir. Özellikle Ciğerci Murad Usta kendine has tarzıyla, müşterilerinin kendini yabancı hissetmeyeceği aile ortamında ve ciğeri hijyenik bir ortamda hazırlayarak müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

Ciğerci Murad - Batman Ciğercisi

Evinizden farkı olmayan bir restaurantıyla aileniz ile beraber güzel bir yemek yiyeceğiniz bir ortam oluşturmuştur. Batman ciğerinin Ciğerci Murad Usta' da yemeden asla batman ciğeri yedim demeyin çünkü diğer işletmelerde yenilen ciğerin has batman ciğeri olmadığını belirtmek isteriz. Ciğerci Murad Usta'nın en önemli özelliği müşterilerinin güvenini kazanmak ve müşterilerinin kendisini huzurlu hissetmesini sağlamak amacıyla batman ciğerini müşterilerinin gözü önünde hazırlayarak müşterilerin de batman ciğerinin nasıl hazırlandığı görme imkanı sunmaktadır. Tek hedefinin müşterilerine batman ciğerini sevdirmek ve ciğer konusunda ön yargıları olan müşterilerinin ön yargılarını yıkmak olmuştur. Ciğerci Murad Usta' nın batman ciğerinde kullanmış olduğu zengin baharat çeşitleriyle müşterilerinin isteğine bırakarak müşterilerinin arzu ettikleri baharat çeşitlerini kullanarak batman ciğerini hazırlar. Bir çok ünlü'yü ve gurme'leri kendi restaurantından ağarlayarak batman ciğerinden tam not almıştır. Kısaca şundan bahsetmek gerekirse Batman'a geldiğinizde batman ciğerini denemeden ayrılmayın özellikle batman ciğerini Ciğerci Murad Usta' dan denemeden ayrılmayın.

batman ciğerci

O kadar batman ciğerinden bahsettik durduk. Peki bu batman ciğeri nasıl hazırlanır ? Batman ciğerinin kaç çeşiti vardır ? Batman ciğerinde hangi baharat ve çeşniler kullanılır ? Gelin batman ciğeri hakkında sorulan bu soruların cevapları birlikte bulalım. Şimdi biraz ciğerden bahsedelim ciğer danada olsun kuzuda olsun lezzetli ve biraz sert bir organıdır. Ciğer şiş nasıl yapılır ona bakalım. Dana ciğer şiş ilk olarak ciğerin zarı temizlerek başlanır. Ciğeri bol suda yıkamayı ihmal etmeyin. Daha sonrasında Batman'a ve Güneydoğu Anadolu bölgesine has baharatlar kullanılarak harmanlanır. Harmanlandıktan sonra şişten geçecek düzeyde ciğerler küp küp parçalara ayrılır. Daha sonra ciğerler şişe geçirilerek birgün buzdolabı veya derin dondurucuda bekletilir. GIDA İÇECEK

Ciğerci Murad Farkı

batmanda ciğer

Batman ciğerci

Şunu hatırlatmak gerekir eğer kuyruk yağını da seviyorsanız yağları da ciğerlerle aynı ölçüde küp küp parçalayarak şişlere üç ciğer bir kuyruk yağı olarak dizebilirsiniz. Daha sonrasın ateşte artık pişirmesi kaldı afiyet olsun. Ciğer şişin faydalarından bahsetmezsek olmaz.Ciğer tüketmenin bir numaralı faydası, B12 vitamini açısından çok yüksek olmasıdır.

6 Yorum

 • batman ciğer

  Batman ciğerci

  B12 vitamini; kırmızı kan hücresi oluşumunu destekler ve hücresel fonksiyonları iyileştirir. Ciğer satın almak istediğinizde; organik ve otlakta yetiştirmiş hayvanlardan elde edilmiş olması önemlidir. Ciğer tüketirken hayvanların çim beslenmeli, serbest dolaşan ve otlayan hayvanların olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca ciğer B6 vitamini, biyotin ve folat bakımından da yüksektir.

  BATMAN CİĞERCİ USTASI

 • batman ciğer

  Batman ciğercisi

  B vitaminleri, özellikle folat, metilasyon ve hücresel işlevlerden dolayı vücudunuza yardım eder. Tüm bu mineraller ile dolu ciğer yemek; vücudunuzun detoksifikasyon yollarını destekler. Ciğer, A vitamini ve demir ile doludur.

  BATMAN CİĞERCİ MURAD USTA

  • batman ciğer

   Batman ciğercisi

   Demir eksikliğinin açık bir belirtisi olan herhangi bir anemi ile mücadele ediyorsanız; folat, demir ve B12 vitamini içerdiğinden, muhtemelen dünyada tüketilecek en iyi besin ciğerdir.

   BATMAN CİĞERCİ MURAD USTA

 • batman ciğer

  Batman ciğer

  Batman'da ciğer arayanlar için şidetle tavsiye ederim.

  BATMAN CİĞERCİ MURAD USTA

Şikayet ve önerilerinizi bize iletin.